Uzyskanie pozwolenia

Pierwszym etapem na drodze do uzyskania pozwolenia na broń do celów sportowych jest dołączenie do klubu, stowarzyszenia lub itp.

Taki klub wpisuje Cię na listę zawodników w systemie PZSS (Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego) i od tego momentu masz jeden miesiąc, podczas którego musisz uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez klub, pod okiem instruktora, który nauczy Cię zasad bezpieczeństwa, podstawowych zagadnień na temat strzelectwa oraz pokaże jak poprawnie obsługiwać się bronią.

Po okresie przygotowawczym, możesz przystąpić do egzaminu na patent strzelecki, który uprawnia Cię do samodzielnego strzelania na strzelnicy. Jest to pierwszy dokument, który jest potrzebny do uzyskania pozwolenia na broń do celów sportowych.

Automatycznie po przyznaniu patentu strzeleckiego, możesz ubiegać się o przyznanie licencji zawodniczej, która uprawnia ALE TEŻ ZOBOWIĄZUJE Cię do brania udziału w zawodach sportowych.

Czemu zobowiązuje? Dlatego, że taką licencję trzeba odnawiać co roku, a można to zrobić tylko osiągając odpowiednią ilość startów w zawodach sportowych w danym roku kalendarzowym, na który została wydana licencja zawodnicza.

Teraz masz już dwa dokumenty potrzebne do uzyskania pozwolenia na broń do celów sportowych, pozostało Ci już tylko zrobić odpowiednie badania i dostarczyć cały ten komplet razem z wnioskiem, zaświadczeniem z klubu, dwoma zdjęciami i opłatą administracyjną na adres Wydziału Postępowań Administracyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji do której przynależysz.

Jeśli jesteś naszym klubowiczem wzór wniosku możesz pobrać poniżej, a o wystawienie zaświadczenia lub adres odpowiedniego lekarza orzecznika możesz poprosić w mailu wysłanym na adres:
sekretariat@strzelnica.eu lub biuro@strzelnica.eu
albo dzwoniąc pod numer telefonu 722-160-105.